logo-h148

Fabryka Mebli Sławomir Ceglewski, założona w 1993 roku, rozwinęła się w jedno z najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw w branży meblarskiej w Zachodniej Polsce. Obecnie w zakładzie w siedzibie firmy w Słupcy (woj. Wielkopolskie) zatrudnionych jest 85 pracowników. Silna pozycja naszego przedsiębiorstwa na lokalnym rynku jest konsekwencją naszej filozofii tworzenia wyłącznie produktów wysokiej jakośći, które są w stanie zaspokoić żądania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wciąż planujemy nowe inwestycje i rozwój naszego przedsiębiorstwa. W trosce o zadowolenie naszych klientów chcemy być coraz lepsi. Nasza wiarygodność może zostać potwierdzona przez zadowolonych partnerów Fabryki Mebli Ceglewski- działających tak w Polsce, jak i za granicą.

Kładziemy bardzo duży nacisk na jakość materiałów używanych w procesie produkcji naszych wyrobów. Jedynym dostawcą drewna dla F. M. S. Ceglewski jest przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe, które gwarantuje nie tylko najwyższą jakość, ale także w pełni ekologiczny proces pozyskiwania tego surowca. Fabryka Mebli Ceglewski, zatrudnia błyskotliwych projektantów, których kreatywność dała podstawy sukcesu przedsiębiorstwa.

 • 1993 – Rozpoczęcie działalności produkcyjnej pod szyldem Zakład Stolarski – Sławomir Ceglewski. Firma produkuje meblościanki na rynek krajowy.
 • 1995 – Pirwsza poważna modernizacja – budowa nowego warsztatu. Modernizacja parku maszynowego. Systematyczne powiększanie zatrudnienia. W tym roku w zakładzie pracuje już około 30 osób. Podpisanie pierwszego kontraktu zagranicznego – kontrahent z Rosji.
 • 1997 – Zakład Stolarski – Ceglewski po raz pierwszy wystawia się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
 • 1998 – Poszerzenie asortymentu produkowanych wyrobów o produkcje mabli kuchennych. Zwiększa się takze gama produktów wśród mebli pokojowych (rozpoczęcie produkcji zestawów witrynowo-pokojowych). Ww. zmiany powodują wzrost zatrudnienia do 40 osób.
 • 2000 – Budowa nowej, ponad 1000m hali produkcyjnej oraz gruntowna modernizacja parku maszynowego. W tym roku otwarte zostają 3 studia kuchenne w Koninie, Wrześni i Poznaniu. Firma podpisuje kolejne zagraniczne kontrakty (USA, Niemcy).
  Na VIII Konińskich Targach Przemysłowo-Budowlanych zakłąd uhonorowany zostaje pucheram Starosty Słupeckiego za szczególny wkład w rozwój przedsiębiorczości.
 • 2001 – Firma po raz trzeci z rzedu nominowana jest do tytułu „Słupackiego Przedsiębiorcy Roku”. Także w tym roku zakład wyrózniony zostaje dyplomem Lidera Programu Amica Studio 2000.
 • 2002 – Przekształcenie Zakładu Stolarskiego Ceglewski w Fabrykę Mebli. Dalsze zwiększenie zatrudnienia do ponad 60 osób. Wprowadzenie nowych technologii, co związane jest z zakupem nowoczesnej linii do produkcji frontów meblowych z drewna. Wprowadzenie nowej pozycji asortymentowej, jaką są meble pokojowe z frontami drewnianymi.
 • Grudzień 2002 – Właścieciel firmy podejmuje decyzję o wprowadzeniu systemu zarządzania jakością zgodnego z ISO 9001:2000.
 • Styczeń 2003 – Rozpoczęcie prac nad budową systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001:2000.
 • 25luty 2005 – Naszej firmie został przyznany certyfikat jakości zgodny z normą ISO 9001:2000.